Kurýři a přepravci zásilek

Poptávka po kurýrech specializovaných na rozvážku online nákupu až k domovním dveřím se od roku 2019 zvýšila o 90 %. A samozřejmě rapidní nárůst online nákupů tomu značně napomohl.

Kariérní a osobní koučové

Mnoho lidí muselo během pandemie přehodnotit své kariérní vyhlídky a dosavadní způsob práce. Po lidech, kteří vás touto osobní i pracovní změnou dokážou provést a nasměrovat ke správným rozhodnutím, se zvýšila poptávka od roku 2019 o 51 %.

Psychoterapeutové a specialisté na duševní zdraví

Nárůst depresí a duševních problémů je mezi lidmi s rostoucí nejistotou jak na trhu práce, tak v osobním životě značný. Lidé špatně snášejí odloučení, izolaci, práci na home office a strach. Potřeba profesionálů v oblasti duševního zdraví se na trhu práce zvýšila o 24 %.

Specialisté na pracovní prostředí a diverzitu

Řada společností se v současnosti snaží vytvořit inkluzivní prostředí přátelské ke všem zaměstnancům bez rozdílu. Zájem o specialisty na diverzitu a pracovní prostředí se zvýšil o 90 %.

Profesionálové v oblasti digitálního marketingu

Lidé připoutaní doma k obrazovkám počítačů, mobilů a tabletů touží po stále novém obsahu a samozřejmě roste potřeba firem prodávat své služby a produkty online. Poptávka po online marketérech, kteří v tomhle mohou firmám pomoct, vzrostla o 33 %.

Experti na umělou inteligenci (AI)

Zájem o nábor profesionálů, kteří rozumí umělé inteligenci a dokážou firmy posouvat vpřed ke čtvrté průmyslové revoluci, se od minulého roku zvýšil o 32 %.

Specialisté na vzdělávání

Přechod lidí do online prostředí zvýšil zájem o online vzdělávání v podobě webinářů, video tutoriálů a osobních konzultací. Poptávka po specialistech na vzdělávání vzrostla o 20 %.

Zdravotnický personál

Zdravotníci chyběli na trhu práce již před pandemií, ale současná situace zájem o zdravotní sestry a bratry zvedla o dalších 30 %.

Zdroj: Trexima