Hledáme výjimečné a inspirující podnikatele, jejichž úspěch je výsledkem jejich poctivé práce. Ty, kteří se nebojí do podnikání vložit svou čest a své jméno, svá rozhodnutí dobře promýšlí, neutíkají, když se objeví problém, protože cítí odpovědnost za desítky nebo stovky lidí, které zaměstnávají,“ uvedla Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a ve střední a jihovýchodní Evropě.

Olomoucký kraj soutěž Podnikatel roku dlouhodobě podporuje. Akce dává vyniknout dynamickým firmám, které zaměstnávají občany našeho kraje a jsou pozitivním příkladem pro ostatní. Právě úspěšná podnikatelská sféra společně s dostatkem kvalifikovaných pracovníků a odpovídající infrastrukturou patří k předpokladům rozvoje našeho kraje,“ řekl Jiří Rozbořil, hejtman Olomouckého kraje.

Do soutěže EY Podnikatel roku může být nominován podnikatel, fyzická osoba, vlastník nebo spoluvlastník obchodní společnosti, který má rozhodující vliv na její řízení a který aktivně působí v jejím vedení. Firma musí existovat nejméně dva roky a mít alespoň deset zaměstnanců.

Porota složená především z vítězů předcházejících ročníků se řídí mezinárodně platnými pravidly. Mezi hlavní kritéria hodnocení patří strategická orientace, globální dosah a samozřejmě finanční výsledky podniku, které jsou jasným ukazatelem zdraví a růstu firmy.

Hodnocení kromě ekonomických dat bere v potaz také osobnost soutěžícího a jeho podnikatelský příběh. Porotci se také zaměří na podnikatelského ducha nominovaného, jeho čestnost a poctivost či mimo podnikatelské aktivity ve společnosti nebo regionu.

Soutěž je rovněž příležitostí pro podnikatelské talenty, které soutěží v kategorii Začínající podnikatel roku. Pro tuto kategorii se nevztahuje podmínka deseti zaměstnanců. Další kategorií je Technologický podnikatel roku, který je určen pro inovátory v oblasti technologií.

Přihlášky je možné podávat do 30. listopadu. Nominovat nebo poslat tip na podnikatele do soutěže může kdokoliv, tedy třeba také jeho kolega, zákazník, zaměstnanec nebo příbuzný.

Co si myslíte o soutěžích na téma „podnikatel roku“?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.