Kraj poskytne Českomoravské záruční a rozvojové bance na uskutečnění programu úvěrový rámec ve výši 24,5 milionu korun. Částka 24,5 milionu korun představuje oproti loňsku navýšení o 500 tisíc korun.

Podle serveru Prvnizpravy.cz chce Zimola programem vyjít vstříc začínajícím a drobným podnikatelům. Zpravodajský server uvedl, že program zvýhodněných úvěrů pro drobné a malé podnikatele v regionu běží už od roku 2003 a je o něj stále velký zájem. Žadatel může získat úvěr až do výše jednoho milionu korun s pevnou úrokovou sazbou pět procent. Doba splatnosti úvěru je maximálně pět let.

Podle jihočeského hejtmana od začátku programu v roce 2003 čerpali žadatelé 77 úvěrů v celkové výši přes 45 milionů korun. Úvěry použili podnikatelé zejména z oblasti zpracovatelského průmyslu, stavebnictví a pohostinství. Prvnizpravy.cz podotýkají, že program zvýhodněných úvěrů pro malé a drobné podnikatele ještě musí schválit zastupitelstvo kraje 15. února, a pokud návrh projde, mohou si zájemci od tohoto data podávat žádosti o úvěr.

-pda-