„Frentech Aerospace v České republice vesmírný průmysl jako sektor průmyslu zakládal a patří mezi několik málo společností u nás, které se v tomto odvětví dokážou ve světě prosadit. K jejímu ocenění v soutěži jí jménem celého našeho Svazu srdečně gratuluji. Těší nás, že takto úspěšná spolešnost patří mezi naše členy,“ komentoval vítězství členské firmy prezident SP ČR Jaroslav Hanák.  

Firma byla založena v roce 1994 a původně se firma chtěla uplatnit v segmentu lékařské a přístrojové techniky. Již v roce 1997 se ale vydala současným směrem, začala s prvními dodávkami dílů pro výrobce letadel. Dnes prakticky nenajdete žádný Airbus, ve kterém by nebyly díly od „Frentechu“. Přibližně čtvrtinu výroby pak tvoří právě součástky vesmírných satelitů a dalších dílů či mechanismů jak pro vědecké mise, tak i pro komerční vesmírné projekty. Frentech Aerospace dodává pro projekty jako je ARIANE 5, vesmírné mise jako jsou ExoMars 2016 a 2020. Jejich moduly přistály na Marsu, firemní subsystemy poletí k Jupiteru a dodali asi 1,5 miliónu dílů pro všechna letadla Airbus. Společnost přitom spolupracuje s těmi nejznámějšími firmami a organizacemi v oboru (Airbus, Safran, Thales, Alenia Space, ESA, ESO, Honeywell) ve Francii, v Německu, ve Španělsku, Itálii, Rakousku a USA.

V každé z těchto aktivit musí firma tvrdě soutěžit se zahraniční konkurencí a stále přicházet s novými řešeními. Především tento faktor asi nejvíce zohlednila porota celostátního finále soutěže Vodafone Firma roku 2017 a Frentechu v klání s dalšími 13 finalisty, vítězi krajských kol, udělila nejvyšší ocenění. Jedním z konkurentů Frentechu mezi superfinalisty byla přitom i další členská firma Svazu působící rovněž v leteckém průmyslu – zlínský výrobce Ray Service, a.s.. A do třetice úspěch našeho člena působícího v leteckém průmyslu – vítězem kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2017 se stala První brněnská strojírna Velká Bíteš. Toto ocenění je udělováno firmě, která se příkladně stará o své zaměstnance, životní prostředí a rozvoj regionu. Letošní ročník prestižní soutěže se ostatně neobešel bez podpory SP ČR i v jiném ohledu. Zástupci Svazu se kromě zajímavých tipů na nominace soutěžících firem spolupodílejí na rozhodování odborné poroty, a to jak v rámci jednotlivých krajských kol, tak i v celostátním finále soutěže.

Zdroj: www.spcr.cz

Sdělte nám svůj názor pod tímto článekm nebo na Facebooku

-lhe-