Zatím to není hotové, ale má jít o jednu z největších investic, jaké Česko přilákalo formou investičních pobídek. Vláda podle ministra průmyslu o obchodu Jana Mládka odsouhlasila mandát premiérovi podepsat memorandum o spolupráci s asijskou firmou.

Přestože má jít obří investice zejména do automatizace výroby, podle ministra Mládka vytvoří tisíce přímých vysoce kvalifikovaných míst. Mantinely projektu však ještě nejsou známy.

Memorandum se bude podepisovat 21. července. Nemáme v tuto chvíli žádné další informace,” řekl iDNES.cz mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu František Kotrba.

Rozsáhlý investiční projekt zahrnuje výstavbu výzkumného a designového centra, které by mělo být jediné svého druhu v Evropě, dále automatizované řešení pro výrobu nebo datová centra.

Oblast automatizace a digitalizace výroby je budoucností průmyslu. Podepsání memoranda přinese do České republiky investiční projekt, který nejenže nabídne velké množství nových pracovních míst pro kvalifikované odborníky, ale současně posílí exportní postavení českých výrobků na asijských trzích,” uvedl ministr Mládek.

Podle ministra bude mít spolupráce s Foxconnem významný pozitivní dopad na celou ekonomiku Česka. „O konkrétní podobě investičních projektů budeme nyní se společností jednat,” dodal.

Memorandum by měl podepsat premiér Bohuslav Sobotka s prezidentem společnosti Foxconn Terrym Gou. Ministerstvo průmyslu a obchodu poté bude ladit detaily budoucí investice.

 

Vítáte rozšíření kapacit společnosti Foxconn v Česku?

Sdělte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.

-lhe-