Informoval o tom server Finančnínoviny.cz.

Poptávka zaměstnavatelů je podle organizátorů veletrhu například po elektroinženýrech, projektových manažerech, ale i třeba po prodavačkách a pokladních. Organizace Lékaři bez hranic hledá ke spolupráci i lékaře, zdravotní sestry, porodní asistentky, psychology, ale i logistiky nebo administrativní pracovníky.

V rámci veletrhu mohou zájemci o práci rovněž konzultovat s odborníky svůj životopis nebo se i připravit na případný pracovní pohovor. Zájemci o práci v zahraničí mají možnost absolvovat přijímací pohovor přímo výstavišti.

„Ačkoliv současná situace na trhu práce hovoří o poměrně značném převisu poptávky nad nabídkou, při hlubším zkoumání není situace až tak jednoznačná. Zaměstnavatelům jde zejména o kvalitu,“ uvedla Markéta Holatová, mluvčí společnosti Incheba, která veletrh pořádá.

Mezi vystavovateli jsou společnosti Kaufland, Raiffeisen stavební spořitelna, Evropská komise, Seznam.cz, Continental Automotive a další. Součástí veletrhu je mezinárodní jazykový a vzdělávací veletrh Lingua show 2013, který zprostředkovává maximum důležitých informací v oblasti jazykového vzdělávání a celoživotního vzdělávání.

Jaké máte zkušenosti s účastí na veletrzích pracovních příležitostí?

Řekněte nám to pod tímto článkem nebo na Facebooku.