V rámci projektu „NORD“ realizovaný přes OP Zaměstnanost, se SP ČR mimo jiné zaměřil na zaměstnávání odsouzených. Vzhledem k nedostatku pracovníků na trhu práce napříč všemi sektory, pořádá SP ČR v rámci tohoto projektu diskusní fóra, na kterých spolupracuje s Generálním ředitelstvím Vězeňské služby ČR. Zástupce vězeňských zařízení i firem pak během diskusních fór blíže seznamují odborníci SP ČR se samotnou problematikou zaměstnávání odsouzených, přínosy i riziky.

Volnou kapacitou pracovních sil a vnitřních výrobních prostor disponuje i věznice v Horním Slavkově, ve které se již diskusní fórum konalo. Věznice tak nabízí zaměstnavatelům, kterým chybí odpovídající zaměstnanci, využitím zaměstnávání odsouzených alespoň částečně vyřešit problematickou situaci s nedostatkem lidí pro výrobu i služby.

V případě zájmu o účast na některém diskusním fóru, které tento rok SP ČR bude pořádat po celé ČR , kontaktujte prosím Terezu Hejlovou ze Sekce zaměstnavatelské SP ČR na e-mailu thejlova@spcr.cz.  Kontaktovat můžete i přímo ředitele věznice v Horním Slavkově – vrchního radu, plk. Mgr. Radka Kutiše na e-mail rkutis@vez.hsl.justice.cz.

Bližší informace k zaměstnávání odsouzených naleznete zde.

Zdroj: www.spcr.cz

-lhe-