„Nedostatek kvalitních zaměstnanců trápí v České republice řadu firem a podnikatelů. Spuštění procesu zaměstnávání občanů Srbska je důkazem, že naše Konfederace nesedí s rukama v klíně a snaží se našemu podnikatelskému stavu skutečně pomoci. Do této doby jsme již úspěšně spustili zaměstnávání pracovníků z Filipín, Mongolska a Ukrajiny. Od Režimu Srbsko očekáváme kromě kulturní spřízněnosti zejména specialisty do automobilového průmyslu, kovodělníky, popř. personál do oblasti zdravotnictví,“ říká prezident KZPS ČR Jan Wiesner.

Zaměstnávání lidí z Ukrajiny bylo spuštěno již 1. srpna 2016 a již 3. den poté vyřizovala KZPS první žádosti. Konfederace se zaměřuje především na své členské firmy, kde jejich potřeby zná nejlépe – šičky, řidiči MKD a autobusů, pracovníci na stavbách, kovodělníci apod. „Zájem našich podniků neklesá, každý měsíc vyřizujeme přibližně 20 žádostí pro 200–300 osob. Díky iniciativě KZPS ČR se podařilo zkrátit dobu vyřizování žádostí na GK Lvov ze 120 dní na přelomu roku na stávajících 75 dní nyní v červnu,“ doplňuje prezident Jan Wiesner.

Zaměstnávání lidí z Filipín se teprve rozebíhá, protože je z filipínské strany administrativně náročnější, ale Režim Mongolsko běží na plné obrátky, kde vedou textilní podniky s pozicemi švadleny a šičky.

Zdroj: převzato z www.businessinfo.cz 

-lhe-