K tomuto zasedání instalovala Evropská odborová konfederace obří transparent s nápisem „Kdo vede Evropu?“, na kterém připomíná účastníkům summitu, že v Evropské unii je 26 milionů nezaměstnaných a vyzývá k investicím do ekonomického růstu a zaměstnanosti.

Na slavnostním zahájení, které se konalo v místě konání summitu, vystoupila i generální tajemnice Evropské odborové konfederace Bernadette Ségol.

Evropští vůdci musí přestat s předstíráním, že krize je u konce. Bez nových pracovních míst a hospodářského zotavení nelze očekávat, že dojde k reálnému oživení ekonomiky. Občané vyžadují od svých vůdců inovační politiky, nová a efektivní řešení. Je třeba urychleně řešit sociální nerovnosti a chudobu, které se tak dramaticky za krize narostly.

Poslední věc, kterou v tomto ohledu potřebujeme, je dlouhotrvající konflikt mezi evropskými institucemi a členskými zeměmi. Potřebujeme, aby nový předseda Evropské komise ukázal, že Evropa je schopna uspokojit potřeby svých občanů, definovat nové politiky k boji proti nezaměstnanosti a vytvářet kvalitní pracovní místa,“ řekla Bernadette Ségol.

Znáte činnost evropských odborů a pokud ano, jak ji hodnotíte?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.