Jen pětina zaměstnanců přitom počítá s jeho navýšením. Vyplývá to z průzkumu personálně poradenské společnosti Randstad.

Výsledky výzkumu, který citovala domácí média, dále říká, že téměř 70 procent populace naopak s navýšením mzdy nepočítá. Vylepšení vlastní ekonomické situace v zaměstnání se nedá podle respondentů čekat ani u zvyšování firemních benefitů. „Nabízené platové podmínky jsou na stejnou pozici často nižší než dříve, některé firmy začaly také omezovat zaměstnanecké benefity,” citovala agentura ČTK konzultantku společnosti Randstad Janu Laukovou. Změny se podle ní většinou týkají jazykových kurzů nebo poukázek na kulturu a sport.

Podle průzkumu serveru Platy.cz má v České republice deset procent lidí nižší příjem než 14 000 korun. Polovina lidí pak bere méně než 22 500 korun. Jenom desetina pak dostává hrubou mzdu vyšší než 40 000 korun. Tuto částku přitom dostávají převážně lidé pracující ve vrcholovém managementu, informačních technologiích a obchodě. Nejvyšší měsíční platy tak mají lidé na pozicích generálních ředitelů, 132 067 korun, či country manažerů, 106 337 korun.

-pda-