Informoval o tom server Idnes.cz.

Většině zaměstnanců oddělení financí byly nabídnuty jiné pozice v rámci PwC, takže propouštění se bude týkat řádově jednotek zaměstnanců,“ uvedl řídící partner PwC ČR Jiří Moser.

Účtárna české pobočky PwC (dříve známá jako PricewaterhouseCoopers) bude přesunuta do centra sdílených služeb pro celý středoevropský region, které je na Slovensku již několik let. „Jeho práce se osvědčila, ukázalo se jako efektivní, a proto PwC v regionu CEE rozhodlo o jeho rozšíření,“ vysvětlil Moser.

Stejně jako finance bude firma v rámci regionu spravovat společně i informační technologie. Centrum sdílených služeb pro IT už funguje v Praze, kde firma vybudovala datové centrum pro celý region.

Společnost čeká i výrazné zeštíhlení co se týče kancelářských prostor. PwC vyklidí dvě patra zbrusu nové moderní budovy City Green Court, kterou si firma nechala postavit na pražském Pankráci. Od nastěhování v prosinci loňského roku ji využívá téměř celou, s výjimkou nejvyššího patra, kde sídlí česká pobočka farmaceutické společnosti GlaxoSmithKline.

„Stěhování jsme plánovali ještě před začátkem hospodářské krize, kdy jsme počítali s rychlejším růstem, který se kvůli ekonomické stagnaci v některých oblastech zastavil či zpomalil. Proto nyní hodláme pronajmout dvě patra,“ říká Moser.

Firmě, která v současnosti v České republice zaměstnává okolo 700 lidí, podle něj stačí menší prostory i proto, že během posledních pár let tráví stále větší množství konzultantů většinu času u klientů nebo pracuje z domova. „Pokud se projdete po našich prostorách, zjistíte, že jsou během dne poloprázdné. Zkušenost nám ukázala, že jsou z domova stejně efektivní jako z kanceláře, a proto jim tuto možnost dáváme,“ uzavírá Moser.

Jaké máte zkušenosti s prací z domova?

Řekněte nám o nich pod tímto článkem nebo na Facebooku.