Jeho zaměstnavatel, Vinohradská nemocnice, ovšem už minulý týden oznámil, že na místo odboráře má náhradu. Za Engela se od pátku postavila řada odborářů, protože se vedení vinohradské nemocnice rozhodlo, že ho již nepřijme zpět. Engel sám prohlásil, že nyní nejde o jeho samotného, ale především o kolegy z jiných nemocnic. Podle něj je v současné době prioritní, aby se dodrželo memorandum, které minulý týden podepsal s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem.

Za lídra lékařských odborů se postavil předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil. Ten dokonce lékaře vyzývá, pokud vinohradská nemocnice Engela nevezme zpět, aby znovu podali výpovědi. Ředitel nemocnice ovšem vzkázal, že ten, kdo podá výpověď, musí počítat s tím, že jeho místo už bude obsazeno. Zaměstnání tak nemá jisté ani další z odborářů, kterého zaměstnává pražská vinohradská nemocnice – Miloš Voleman.

Podle pražského magistrátu úředníci počkají do dnešní třinácté hodiny na to, jestli lékaři své výpovědi stáhnou. Pokud to neudělají, spustí Praha krizový plán. Také ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) o víkendu upozornil, že nebude do individuálních sporů mezi ředitelstvími nemocnic a lékaři, kteří podali výpovědi a jejich místo bylo obsazeno jiným lékařem, zasahovat.

-pda-