Top značky

Automobiloví nadšenci měli možnost vidět skoro 50 značek osobních i nákladních automobilů, motorek, stavební a zemědělské techniky. Autosalon nebyl jen přehlídkou, návštěvníci se mohli projet ve vozidlech na alternativní pohony, zajezdit si s RC modely, podívat se na cestu z výšky tahače Scania či traktoru New Holland nebo dokonce ovládat bagr. Nechyběl program pro celou rodinu, soutěže, ukázka zásahu záchranných složek při dopravní nehodě, jízdy na trenažérech, vojenská technika Armády České republiky, zabezpečená silami a prostředky 601.

 Autosalon ISŠA v číslech…

1200 účastníků z řad široké veřejnosti
975 kilometrů najetých dvěma tahači Scania a elektromobily
444 tetování od našich tatérů
290kilometrová rychlost motocyklu při měření výkonu na válcové zkušebně
160 kilometrů najetých při měření výkonu na dvou válcových zkušebnách
110 zapojených zaměstnanců a žáků školy
48 značek osobních i nákladních automobilů, motorek, stavební a zemědělské techniky
55 soutěžících v naší polytechnické cukrárně
41 partnerů podílejících se na této akci
33 prvních kilometrů odřízených v naší autoškole
17 kubíků hlíny vybagrováno
13 vygumovaných koleček na asfaltu v rámci stuntridingové show
9 motohodin najetých traktory New Holland
5 motocyklových závodníků v rozhovorech na podiu
3 auta a 3 motorky na víkend jako odměny pro soutěžící 

„Velice si vážíme aktivní spolupráce s desítkami partnerů, bez kterých by se nám tato akce nepodařila zorganizovat. Rád bych jim i svým kolegyním a kolegům poděkoval za výborně připravený autosalon spojený s dnem otevřených dveří na Integrované střední škole automobilní Brno.“ Milan Chylík, ředitel Integrované střední školy automobilní.

Moderní technologie i super show

Netradiční zážitek nabídla mobilní laboratoř Škoda Auto EDU.LAB. Návštěvníci mohli nahlédnout do jedné z největších automobilek ve střední Evropě. Na 62m2 se seznámili s moderními technologiemi jako robotika, umělá inteligence, 3D tisk, virtuální realita nebo termovize. Nejvíce zaujali roboti Sphero Bolts a umělá inteligence, se kterou bylo možné hrát „kámen, nůžky, papír“.

DSC 2564

 Místy až neuvěřitelnou show předvedl na motorce náš absolvent Jakub Kykal. Pokud neznáte Stuntriding neboli akrobatickou jízdu na motorce a nestihli jste živé vystoupení, podívejte se na video. Tato kaskadérská jízda má původ v ulicích měst Velké Británie, kde začátkem 90. let začali tzv. streetfighters hnát své umění motorkářských triků do krajnosti a položili tak základ tohoto extrémního sportu. Portfolio triků a vylepšení se od té doby samozřejmě rozšířilo a Stuntriding má dnes i v ČR své příznivce a profesionální reprezentanty. A zdaleka už není jen o rychlé jízdě na zadním kole, ale o dokonalé technice i atletických výkonech jezdce.

DSC 2951

 

Kvalitní vzdělání

Letošní autosalon odstartoval sérii dnů otevřených dveří na ISŠA Brno, jejich přesný harmonogram najdete na webu. Přijďte se přesvědčit, že naše škola patří k nejmoderněji a nejlépe vybaveným středním odborným školám se zaměřením na výuku auto-moto oborů v České republice.