Za šest měsíců roku 2011 Burian celkem inkasoval 2 188 450 korun, což dělá měsíční plat 365 tisíc korun.

Česká televize původně výši platu brněnského manažera odmítala odtajnit, sumy zveřejnila až poté, co to veřejnoprávní instituci nařídil soud. I když televize informace o Burianových odměnách nakonec zveřejnila, chybí odůvodnění vysokých prémií.

O výši a termínu vyplacení odměny a přiznání mimořádných odměn rozhoduje generální ředitel,“ uvedla Markéta Havlová z České televize. „Pro úplnost Česká televize dodává, že o odměnách v uvedeném období rozhodl bývalý generální ředitel,“ dodala.

Tímto ředitelem byl podle serveru Lidovky.cz Jiří Janeček, jemuž například v červnu 2010 byla radou schválena jednorázová odměna ve výši 700 000 korun. Sám Janeček o odměnách v České televizi svého času řekl: „Kdyby si vynásobili můj měsíční plat a manažerské odměny, tak by jim vyšlo, že jen za posledních sedm let jsem vydělal minimálně 14 milionů.“

Místopředsedkyně Rady České televize Dana Eklová řekla MF Dnes, že odměny pro Buriana jsou vlastně adekvátní. „Když se to zdaní, tak to dělá nějakých 150 až 160 tisíc čistého. Spoustě lidí to přijde jako velká částka, ale ředitel brněnského studia je vrcholný manažer a má zodpovědnost za velkou instituci,“ sdělila Eklová.

Co soudíte o extrémně vysokých platech ředitelů veřejnoprávních médií?

Povězte nám to pod tímto článkem nebo na Facebooku.