Napsal to server Novinky.cz.

Krajská pobočka ÚP navíc podle zjištění deníku Právo připravuje další dva projekty, které mají začít ještě letos. Projekty Návrat, Start, Příprava a Změna včas, spolufinancované Evropskou unií, byly realizovány od roku 2009. Klíčové aktivity určené uchazečům o zaměstnání u prvně uvedeného byly ukončeny loni v listopadu, u dalších tří projektů letos v průběhu ledna až dubna.

Zmíněné projekty pomohly najít práci 2254 lidem, což představuje necelých 58 procent celkového počtu účastníků programů. S finanční podporou zaměstnavatelé vytvořili v souhrnu 470 pracovních míst. Návrat, Start a Příprava byly určeny obtížně umístitelným uchazečům o zaměstnání, např. dlouhodobě nezaměstnaným, lidem se zdravotním postižením, se základním vzděláním, nezaměstnaným ve věku do 20 nebo nad 50 let, lidem pečujícím o malé děti apod.

Nejvíce nezaměstnaných účastníků našlo práci díky projektu Změna včas, který byl zaměřen na pomoc krátkodobě evidovaným nezaměstnaným. Najít pracovní uplatnění pomohl 757 lidem.

V rekvalifikačních kurzech bylo v rámci zmíněných projektů úspěšně proškoleno 922 lidí, dalšími vzdělávacími aktivitami zaměřenými zejména na školení měkkých dovedností prošlo 1213 nezaměstnaných.

Krajská pobočka ÚP připravuje další projekty na podporu zaměstnanosti, které odstartují ještě letos. Jeden z nich, určený pro zdravotně postižené, by měl začít už v srpnu, druhý chystaný projekt pak bude zaměřen na pomoc nezaměstnaným absolventům škol.

-red-

Je financování projektů z EU cestou, jak snížit tuzemskou nezaměstnanost? A co by mohlo ještě pomoct snížit počty lidí bez práce?

Řekněte svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.