Zjistil to online zpravodajský magazín Týden.cz z průzkumu společnosti LMC, která provozuje mimi jiné pracovní portál Práce.cz.

Problémy s rodinným rozpočtem, které řeší lidé druhým zaměstnání, uvedlo v průzkumu 24 procent občanů. Jednašedesát procent by však vylepšení příjmem z druhého zaměstnání uvítalo. S jedním platem pohodlně vystačí 15 procent lidí.

Průzkum také ukázal, že po příchodu ze zaměstnání dokážou v tuzemsku relaxovat dvě třetiny lidí. Ostatní neodpočívají. A jedním z důvodů je i to, že zhruba čtvrtina českých lidí nevystačí s jedním příjmem a musí mít proto dvě zaměstnání. „Skutečnost, že zhruba třetina lidí ani po zaměstnání neodpočívá, může být dána více okolnostmi. Ve větších městech je o něco vyšší podíl lidí, kteří se intenzivněji věnují rozvoji své kariéry a obětují přitom i část svého soukromí. Nezanedbatelnou část tvoří také lidé, kteří jednoduše nevystačí s jedním příjmem, a proto mají i druhé zaměstnání,” citoval Týdne.cz Tomáše Ervína Dombrovského, mluvčího společnosti LMC, která průzkum uskutečnila.

-pda-