Zpravodaj sociálního dialogu 02/2022: Hloubkové rozhovory ke stavu sociálního dialogu v ČR

Pokud se Vám email nezobrazuje správně, zobrazte si online verzi

Zpravodaj
Sociálního dialogu

02 / 2022

HLOUBKOVÉ ROZHOVORY JAKO SONDA DO STAVU SOCIÁLNÍHO DIALOGU V ČR

 
Hloubkové rozhovory jsou určitou formou evaluace. V našem případě se jedná o evaluaci aktuálního stavu sociálního dialogu v České republice. Naším cílem bylo zjistit, jak vnímají zástupci sociálních partnerů na regionální, odvětvové a národní úrovni sociální dialog v ČR...

AKCE MILOSTIVÉ LÉTO II ZAČALA 1. ZÁŘÍ 2022

 
 
Dlužníci, kteří se chtějí zbavit svých dluhů bez nutnosti platit náklady exekuce a vysoké úroky, dostali druhou šanci. Milostivé léto II začalo 1. září 2022 a potrvá do 30. listopadu 2022 a je určené všem, kdo chtějí uhradit dluhy veřejnoprávním institucím....
CELÝ ČLÁNEK
CELÝ ČLÁNEK
Miloš Rathouský

ZEPTALI JSME SE:

 

Miroslavy Drahotové, expertky na evaluaci sociálního dialogu

 
"Přínos sociálního dialogu je dle respondentů v hledání kompromisu, pokusit se sladit pozice jednotlivých aktérů a najít řešení konkrétního problému", říká v rozhovoru Miroslava Drahotová...
CELÝ ČLÁNEK

REGIONÁLNÍ INFOSERVIS

 
Zajímá Vás, co se děje v regionech?

V rubrice Regionální infoservis Vám přinášíme přehled zajímavých událostí, které se uskutečnily během uplynulého období. V KALENDÁŘI AKCÍ představujeme události, které by vám neměly uniknout. 

STALO SE

 
U příležitosti začátku předsednictví Česka v Radě EU přivítal SP ČR ve spolupráci s Moravskoslezským krajem představitele Výboru stálých zástupců členských států v Radě EU (tzv. COREPER I).

 
Akce „RUČIČKY KRAJE“ představila dětem i rodičům technické a přírodovědné obory na středních školách Plzeňského kraje.

KALENDÁŘ AKCÍ

 
Rozhoduješ se, na jakou školu půjdeš? Potom právě pro tebe je tu Živá knihovna povolání, které se uskuteční 11. listopadu 2022 v Kongresovém centru ALDIS v Hradci Králové.

 
Zveme Vás na seminář "Onemocnění bederní páteře jako nemoc z povolání", který se uskuteční v online podobě dne 3. listopadu 2022.
DALŠÍ UDÁLOSTI
DALŠÍ UDÁLOSTI
 
 
 
 

ZAUJALO NÁS

POZVÁNKA

Spolupráce podnikatelů a samosprávy v Pardubickém kraji - mikroregion Lanškrounska

Analýza přináší aktuální pohled na fungování mikroregionu Lanškrounska. Dozvíme se informace o tom, jak spolupráce v regionu vznikala, jakým konkrétním tématům a prioritám se věnuje, jak mikroregion funguje v praxi, na jakých předpokladech stojí. Také zjistíme, jaké na sebe mají aktéři obou sektorů požadavky a očekávání, v čem spolupracují a čím se jejich spolupráce vyznačuje, jaké přínosy má pro jednotlivé aktéry a potažmo pro region.

Analýza je ke stažení ZDE
Svaz průmyslu a dopravy ČR Vás srdečně zve na závěrečnou konferenci projektu „Rozvoj národního, odvětvového a regionálního sociálního dialogu v ČR“, která se uskuteční 
 
30. listopadu 2022 od 10:00 do 12:00 hod. formou videokonference v aplikaci ZOOM.

Můžete se těšit na úvodní slovo generální ředitelky SP ČR Dagmar Kuchtové a zástupce ČMKOS. AK AegisLaw představí závěry Analýzy nové právní úpravy občanského soudního řízení a exekucí z pohledu zaměstnavatele. Konferencí bude provázet Miloš Rathouský, zástupce ředitelky Sekce zaměstnavatelské SP ČR.
 

OTÁZKY A ODPOVĚDI:

 

Změna zkušební doby od 1.8.2022

Zaznamenali jsme, že od 1.8. 2022 dochází ke změně zkušební doby. V čem tato změna spočívá?

ODPOVĚĎ
Facebook Twitter
Vydavatel:
Svaz průmyslu a dopravy ČR,
Freyova 948/11, 190 00 Praha 9
Odhlásit odběr zpravodaje můžete ZDE.
Zpravodaj je vydáván v rámci projektu „Rozvoj národního, odvětvového a regionálního sociálního dialogu v ČR“, který je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu České republiky.
Powered by AcyMailing