Zpravodaj sociálního dialogu 04/2021: Ochrana oznamovatelů

Pokud se Vám email nezobrazuje správně, zobrazte si online verzi

Zpravodaj
Sociálního dialogu

04 / 2021

PODNIKY MUSÍ INVESTOVAT DO OCHRANY OZNAMOVATELŮ

 
V únoru tohoto roku předložila vláda Poslanecké sněmovně návrh zákona o ochraně oznamovatelů. Tento návrh zákona má na jednu stranu ambici chránit zaměstnance oznamujícího informace o možném protiprávním jednání. Na druhou stranu ale má ukládat podstatné části zaměstnavatelů v České republice pod nemalými sankcemi řadu povinností, které budou muset zaměstnavatelé ve svých organizacích implementovat. Tyto požadavky vyplývají z nové evropské Směrnice o ochraně oznamovatelů...

FIRMY ZÍSKAJÍ NÁHRADU NÁKLADŮ ZA ADMINISTRATIVU SPOJENOU S EXEKUCEMI

 
Novinky v exekucích od 1. ledna 2022 usnadní život zaměstnavatelům lidí s exekucemi. Mění se také pravidla pro podnikatele v roli věřitele. Svazu průmyslu a dopravy ČR se podařilo do nové úpravy exekucí prosadit pomoc podnikatelům, kteří mají zaměstnance s exekucemi. Nově dostane zaměstnavatel paušální náhradu nákladů, které mu vznikly za každý kalendářní měsíc, v němž provádí srážky ze mzdy dlužníka...
CELÝ ČLÁNEK
CELÝ ČLÁNEK
Sedlacek

ZEPTALI JSME SE:

 

Tomáše Pivoňky, ředitele útvaru Audit a compliance ve společnosti ČEZ, a.s. 

Podniky budou muset zajistit ochranu svým zaměstnancům, kteří nahlásí porušování zákonů či předpisů. Jak je na tuto skutečnost připravena společnost ČEZ, a. s. jsme se zeptali Tomáše Pivoňky, ředitele útvaru Audit a compliance...

CELÝ ČLÁNEK

REGIONÁLNÍ INFOSERVIS

 
Zajímá Vás, co se děje v regionech?

V rubrice Regionální infoservis Vám přinášíme přehled zajímavých událostí, které se uskutečnily během uplynulého období. V KALENDÁŘI AKCÍ představujeme události, které by vám neměly uniknout. 

STALO SE

 
Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA WEEK 2021 konaný v Liberci přinesl nový koncept, díky kterému EDUCA oslovila více jak 22 tisíc návštěvníků.

 
Společnost LIBERTY Ostrava poskytne v letošním školním roce odbornou praxi v reálném pracovním prostředí 120 učňům odborných škol na Ostravsku. 

KALENDÁŘ AKCÍ

 
Rozhoduješ se, na jakou školu půjdeš? Potom právě pro tebe je tu online Živá knihovna povolání, která se uskuteční 25. listopadu 2021, na které se představí firmy z Českolipska. 


Pokud Vás zajímají novinky, které nás čekají v personální oblasti v roce 2022, přihlaste se na online diskusní fórum 8. prosince 2021
DALŠÍ UDÁLOSTI
DALŠÍ UDÁLOSTI
 
 
 
 

ZAUJALO NÁS

POZVÁNKA

STUDIE UKÁŽE PŘÍKLADY ENERGETICKÝCH ÚSPOR POMOCÍ PROJEKTŮ EPC
 
Svou konkurenceschopnost mohou podniky zvýšit mimo jiné díky energetickým úsporám. Svaz průmyslu a dopravy si proto nechal Svazem moderní energetiky zpracovat pro Jihomoravský kraji a Kraj Vysočina analýzu "Energetické úspory v průmyslu: Využití EPC metody pro průmyslové podniky" představující příklady dobré praxe energetických úspor. Analýza vznikla jako součást projektu Rozvoj národního, odvětvového a regionálního sociálního dialogu v ČR.

Analýza je ke stažení ZDE

Svaz průmyslu a dopravy ČR pořádá rámci projektu "Rozvoj národního, odvětvového a regionálního sociálního dialogu" online konferenci, na které představí své zajímavé příběhy finalisté letošní a loňské Ceny za průmysl 4.0. Můžete se těšit například na zástupce společností Blumenbecker Prag nebo Astra Motor.

Konference se uskuteční 14. prosince 2021 od 10.00 hodin na platformě ZOOM a bude vysílána formou live streamu na platformě Youtube. 

Připojte se k nám!

OTÁZKY A ODPOVĚDI:

 
 

Chráněný účet a příjem zaměstnance

 
Dozvěděla jsem se, že v rámci exekucí může mít zaměstnanec chráněný účet. Jak tento účet funguje? Jaký příjem je považován za chráněný dle právní úpravy o chráněných účtech?
ODPOVĚĎ
Facebook Twitter
Vydavatel:
Svaz průmyslu a dopravy ČR,
Freyova 948/11, 190 00 Praha 9
Odhlásit odběr zpravodaje můžete ZDE.
Zpravodaj je vydáván v rámci projektu „Rozvoj národního, odvětvového a regionálního sociálního dialogu v ČR“, který je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu České republiky.
Powered by AcyMailing