Zpravodaj sociálního dialogu 03/2021: Bipartitní dialog na úrovni odvětví

Pokud se Vám email nezobrazuje správně, zobrazte si online verzi

Zpravodaj
Sociálního dialogu

03 / 2021

JEDNÁNÍ KONZULTANTŮ ODVĚTVOVÝCH A ODBOROVÝCH SVAZŮ PŘINÁŠÍ VÝHODY OBĚMA STRANÁM 

 
Bipartitní dialog na úrovni odvětví, zkráceně BIDI nebo také diskusní setkání konzultantů za odvětvové a odborové svazy. Myšlenka podpořit sociální dialog na úrovni odvětví se objevila na podzim roku 2013 a odtud byl už jen krůček k její realizaci. Od té doby proběhlo už 80 setkání platformy a ještě minimálně jeden společný rok je před námi...

TAKÉ PATŘÍTE K TĚM, KTEŘÍ BOJUJÍ S NEDOSTATKEM KVALIFIKOVANÝCH PRACOVNÍKŮ?

 
V souvislosti s rozvojem nových technologií a zaváděním nových digitálních prvků, automatizací a robotizací, tedy procesem nazvaným „Průmysl 4.0“, bude tlak na kvalifikaci všech občanů v produktivním věku strmě stoupat. Podle vypracovaných studií lze očekávat, že v České republice patrně zcela zanikne až 10 % pracovních míst a u dalších zhruba 35 % se zásadně změní jejich náplň, protože jejich významnou součástí se stanou moderní technologie...
CELÝ ČLÁNEK
CELÝ ČLÁNEK
Sedlacek

ZEPTALI JSME SE:

 

STANISLAVA SEDLÁČKA, garanta bipartitního dialogu na úrovni odvětví SP ČR a CEO společnosti INTERES21 

 

"Moje zkušenost jednoznačně potvrzuje, že pokud platformu vede člověk se zkušenostmi z praxe, je výhoda obrovská, ale pouze to by nestačilo. Druhým předpokladem je přístup k aktuálním informacím ze života firem a ze sociálního dialogu ve firmách a na úrovni odvětví", říká v rozhovoru Stanislav Sedláček...
CELÝ ČLÁNEK

REGIONÁLNÍ INFOSERVIS

 
Zajímá Vás, co se děje v regionech?

V rubrice Regionální infoservis Vám přinášíme přehled zajímavých událostí, které se uskutečnily během uplynulého období. V KALENDÁŘI AKCÍ představujeme události, které by vám neměly uniknout. 

STALO SE

 
Proticovidová opatření a testování ve firmách – podniky v Olomouckém kraji sdílely zkušenosti z  oblasti plošného testování zaměstnanců.

 
Zaměstnanci skupiny ORLEN Unipetrol už po desáté pomohli splnit přání lidem z neziskových organizací. Mezi sebou vybrali rekordní částku 293 759 korun, kterou Orlen zdvojnásobil a celkově na dobrou věc putuje téměř 600 tisíc korun.

KALENDÁŘ AKCÍ

 
Odborná konference "Duální vzdělávání v ČR - příležitost nebo hrozba?" se uskuteční 17. června 2021 od 10:00 hod. formou live streamu na Youtube.


Kulatý stůl "Flexibilní formy zaměstnávání" se bude konat 23. června 2021. Účastníci se na něm dozvědí základní informace o těchto formách práce. Bližší informace budou upřesněny v Kalendáři akcí. 

 
DALŠÍ UDÁLOSTI
DALŠÍ UDÁLOSTI
 
 
 
 

ZAUJALO NÁS

POZVÁNKA

ŽIVÉ KNIHOVNY POVOLÁNÍ MOTIVUJÍ ŽÁKY KE STUDIU TECHNICKÝCH PROFESÍ 

Tradiční Živá knihovna povolání se kvůli epidemiologické situaci nemůže již víc než rok konat ve své klasické podobě. Na počátku letošního roku přišlo ostravské regionální zastoupení Svazu průmyslu a dopravy ČR s nápadem, jak ji přeci jen uskutečnit. Akce, která pomáhá žákům posledních ročníků základních škol s výběrem budoucího povolání, se konala v online formě.


Celý článek je k dispozici zde.
Svaz průmyslu a dopravy ČR v rámci projektu „Rozvoj národního, odvětvového a regionálního sociálního dialogu v ČR“ pořádá 17. června 2021 od 10:00 odbornou konferenci Duální vzdělávání v ČR – příležitost nebo hrozba? Jejím cílem je zhodnotit dosavadní situaci, seznámit se zahraničními zkušenostmi se zavedením duálního vzdělávání a diskutovat možná pro a proti jeho případnému legislativnímu ukotvení v ČR. 

Účast přislíbil Petr Bannert, ředitel odboru středního, vyššího odborného a dalšího vzdělávání MŠMT, Juraj Vantuch ze Štátného inštitútu odborného vzdelávania a Martin Navrátil, ředitel Moravskoslezského paktu zaměstnanosti. 

OTÁZKY A ODPOVĚDI:

 
 

Doručování po novele zákoníku práce

 
Jakým způsobem doručovat písemnosti po novele zákoníku práce? Jakou obálku v tomto případě zvolit? Na co je potřeba si dát pozor?
ODPOVĚĎ
Facebook Twitter
Vydavatel:
Svaz průmyslu a dopravy ČR,
Freyova 948/11, 190 00 Praha 9
Odhlásit odběr zpravodaje můžete ZDE.
Zpravodaj je vydáván v rámci projektu „Rozvoj národního, odvětvového a regionálního sociálního dialogu v ČR“, který je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu České republiky.
Powered by AcyMailing