Zpravodaj sociálního dialogu 02/2020: Dopady koronaviru budou dlouhodobé

Pokud se Vám email nezobrazuje správně, zobrazte si online verzi

Zpravodaj
Sociálního dialogu

02 / 2020

DOPADY KORONAVIRU BUDOU DLOUHODOBÉ

 
Ztráta jistot, důraz na nové dovednosti, potřeba pracovat s moderními technologiemi a nové výzvy, to jsou nejsilnější dopady koronavirové krize na pracovní trh v České republice. Lidé nyní nechtějí měnit práci, volí spíše stabilitu u stávajícího zaměstnavatele...

ZAČALA PLATIT NOVELA ZÁKONÍKU PRÁCE

 
Dne 26. 6. 2020 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 285/2020 Sb. zákon, kterým se mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce. Zákon nabyl účinnosti 30. července 2020 s tím, že některé změny, například zavedení sdíleného pracovního místa nebo nová úprava výpočtu dovolené a náhrada újmy na zdraví, nastanou s účinností od 1. ledna 2021...
CELÝ ČLÁNEK
CELÝ ČLÁNEK
Barbora Černá Dvořáková

ZEPTALI JSME SE:

 

Barbory ČERNÉ DVOŘÁKOVÉ, vedoucí pro komunikaci společnosti LIBERTY Ostrava 

 

"Koronavirová krize a s ní související opatření ovlivnila naše podnikání zásadním způsobem, a ještě více prohloubila už tak složitou situaci v ocelářství", říká Barbora Černá Dvořáková... 
CELÝ ČLÁNEK

REGIONÁLNÍ INFOSERVIS

 
Zajímá Vás, co se děje v regionech?

V rubrice Regionální infoservis Vám přinášíme přehled zajímavých událostí, které se uskutečnily během uplynulého období. V KALENDÁŘI AKCÍ představujeme události, které by vám neměly uniknout. 

STALO SE

 
24. června 2020 uskutečnilo jednání "Regionální stálé konference Královéhradeckého kraje". Na programu bylo i předání cen vítězům soutěže "Buďte inspirací".
 
Desítky kilometrů nanomateriálu, tisíce roušek, stovky respirátorů a dalších pomůcek pro zdravotníky vyrobila Technická univerzita v Liberci během koronavirové epidemie. 

KALENDÁŘ AKCÍ

 
Rozhoduješ se, na jakou školu půjdeš? Potom právě pro tebe je tu Živá knihovna povolání, která se uskuteční 14. září 2020 v Liberci.


Své zkušenosti s bezpečností práce při manipulaci s materiálem a vnitropodnikovou dopravou můžete sdílet na diskusním fóru konaném 16. září 2020 v Ostravě

 
DALŠÍ UDÁLOSTI
DALŠÍ UDÁLOSTI
 
 
 
 

ZAUJALO NÁS

PRŮZKUM

ÚSPĚCHY SVAZU PRŮMYSLU V KORONAVIROVÉ KRIZI

Od počátku koronavirové krize Svaz průmyslu a dopravy ČR aktivně prosazuje kroky, které zmírní škody na straně firem a podnikatelů. Povedlo se mu prosadit nebo výrazně ovlivnit řadu dlouhodobých programů a opatření, které pomáhají firmám na cestě z krize.


Přinášíme vám jejich přehled ZDE.
PRŮZKUM SP ČR K DOPADŮM OPATŘENÍ PROTI ŠÍŘENÍ KORONAVIRU NA FIRMY

Situace firem se zhoršuje, klesají zakázky, zrychluje se propouštění. Taková jsou hlavní zjištění průzkumu, který uspořádal Svaz průmyslu a dopravy ČR na konci letošního června. Průzkumu se zúčastnilo 135 respondentů z řad členských firem SP ČR. 

Kompletní výsledky průzkumu naleznete ZDE.

OTÁZKY A ODPOVĚDI:

 

Zaměstnavatel požaduje negativní test při nástupu do práce po nemoci covid-19


Zaměstnavatel po mně požaduje negativní test při nástupu do práce po nemoci covid-19. Algoritmus k ukončení karantény ze dne 10. 7. 2020 neuznává. Chce mít jistotu, že nejsem infekční. Může tento test vyžadovat, přestože jsem podle doktorů zdravý? Zaměstnanec je v tomto případě na nemocenské, nebo se jedná o překážku ze strany zaměstnavatele?
ODPOVĚĎ
Facebook Twitter
Vydavatel:
Svaz průmyslu a dopravy ČR,
Freyova 948/11, 190 00 Praha 9
Odhlásit odběr zpravodaje můžete ZDE.
Zpravodaj je vydáván v rámci projektu „Rozvoj národního, odvětvového a regionálního sociálního dialogu v ČR“, který je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu České republiky.
Powered by AcyMailing