Zpravodaj sociálního dialogu 01/2019: Představujeme projekt Rozvoj národního, odvětvového a regionálního sociálního dialogu v ČR

Pokud se Vám email nezobrazuje správně, zobrazte si online verzi

Zpravodaj
Sociálního dialogu

01 / 2019

NORD II NEBOLI ROZVOJ NÁRODNÍHO, ODVĚTVOVÉHO A REGIONÁLNÍHO SOCIÁLNÍHO DIALOGU V ČR

 
Zkvalitnění a rozvoj sociálního dialogu v České republice, tak zní hlavní cíl, který si stanovili Svaz průmyslu a dopravy ČR spolu s partnerem Českomoravskou konfederací odborových svazů v novém projektu s názvem Rozvoj národního, odvětvového a regionálního sociálního dialogu v ČR, zkráceně NORD II...

MEZINÁRODNÍ STROJÍRENSKÝ VELETRH BUDE PŘEHLÍDKOU TECHNOLOGIÍ A INOVACÍ PRO PRŮMYSL BUDOUCNOSTI

 
Šedesátý první ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu návštěvníkům ukáže poslední novinky a trendy v oblasti průmyslových technologií. Ve dnech 7. až 11. října 2019 se v Brně představí více než 1 600 vystavovatelů z celého světa. Navíc se chystá interaktivní výstava zaměřená na digitalizaci průmyslu a řada konferenčních i networkingových akcí...
CELÝ ČLÁNEK
CELÝ ČLÁNEK
Miloš Rathouský

ZEPTALI JSME SE:

 

Miloše Rathouského, zástupce ředitelky Sekce zaměstnavatelské SP ČR pro oblast vzdělávání a kohezní politiku

 
"Duální systém přináší firmám možnost vychovat kvalitní budoucí zaměstnance a žákům praktické zkušenosti v pracovním prostředí," říká v rozhovoru Miloš Rathouský...
CELÝ ČLÁNEK

REGIONÁLNÍ INFOSERVIS

 
Zajímá Vás, co se děje v regionech?

V rubrice Regionální infoservis Vám přinášíme přehled zajímavých událostí, které se uskutečnily během uplynulého období. V KALENDÁŘI AKCÍ představujeme události, které by vám neměly uniknout. 

STALO SE

 
Ostravská huť, která od července nese název Liberty Ostrava, se i tento rok postará o odbornou praxi a technické vzdělávání v reálném pracovním prostředí pro učně z několika škol na Ostravsku.
-
Oboustranně prospěšná spolupráce firem a sociálních podniků byla tématem již druhého Social Market Fora, které se konalo 13. června 2019 v Pardubicích.

KALENDÁŘ AKCÍ

 
Volná pracovní místa ve strojírenství, v elektrotechnice, potravinářství, obchodu i ve zdravotnictví nabídnou návštěvníkům "Burzy práce a vzdělání v Olomouckém kraji".
 
-
Zveme Vás na 8. ročník oblíbeného diskusního setkání s názvem "Sklářské svítání s podtitulem Architektura ve skle", které tradičně proběhne dne 24. října 2019 v Jablonci nad Nisou. 
DALŠÍ UDÁLOSTI
DALŠÍ UDÁLOSTI
 
 
 
 

ZAUJALO NÁS

PROJEKT V ČÍSLECH

Den otevřených dveří SP ČR 

Uvažujete, že se stanete členy Svazu průmyslu a dopravy ČR a nejste si jistí, co všechno pro Vás může Svaz udělat? Potřebujete se dozvědět víc o službách, které poskytuje? Rádi byste zjistili, jak Svaz funguje a co svým členům přináší?

Pokud jste alespoň na jednu z těchto otázek odpověděli ano, potom právě pro Vás je tu DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ SP ČR.

Na této akci se můžete setkat s prezidentem SP ČR Jaroslavem Hanákem a generální ředitelkou Dagmar Kuchtovou a vaše dotazy zodpoví ředitelé odborných sekcí.

 
Více se dozvíte ZDE.
V projektu Rozvoj národního, odvětvového a regionálního sociálního dialogu je naplánováno: 

1130  unikátních účastníků akcí
    39  diskusních fór
    98  kulatých stolů
    84  networkingových akcí
    24  živých knihoven povolání
      6  online jednání
    34  bipartitních jednání na úrovni odvětví
    24  jednání expertních týmů
      3  konference
      5  dnů otevřených dveří SP ČR
    10  akcí pro nové členy SP ČR
    10  řešených témat
    11  analýz

 
A další ...

OTÁZKY A ODPOVĚDI:

 

Zařazení do pracovní třídy

 
Musí být zaměstnanci s uzavřenou pracovní smlouvou zařazeni podle katalogu prací ve správné platové třídě a platovém stupni dle 564/2006 Sb.? Jedná se o zaměstnavatele, který je příspěvkovou organizací kraje. Jaký je postup v případě, že zaměstnavatel nepostupuje správně?
ODPOVĚĎ
Facebook Twitter
Vydavatel:
Svaz průmyslu a dopravy ČR,
Freyova 948/11, 190 00 Praha 9
Odhlásit odběr zpravodaje můžete ZDE.
Zpravodaj je vydáván v rámci projektu „Rozvoj národního, odvětvového a regionálního sociálního dialogu v ČR“, který je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu České republiky.
Powered by AcyMailing