Zpravodaj sociálního dialogu 2/2018

Pokud se Vám email nezobrazuje správně, zobrazte si online verzi

Zpravodaj
Sociálního dialogu

02 / 2018

ZRUŠENÍ KARENČNÍ DOBY - ZAMĚSTNAVATELÉ SE OBÁVAJÍ PROBLÉMŮ


Zrušení karenční doby patří mezi priority současné vlády v sociální oblasti. Firmy s tímto krokem nesouhlasí. V současné situaci na trhu práce, kdy chybí zaměstnanci ve všech profesích, vyvolává tento krok u firem obavy...

PŘÍJEM ŽÁDOSTÍ V REŽIMU SRBSKO JE SPUŠTĚN: FIRMÁM TAK MŮŽE POMOCI AŽ DVA TISÍCE PRACOVNÍKŮ ROČNĚ

 
V reakci na trvalý nedostatek pracovníků na českém trhu práce a dlouhodobý zájem českých zaměstnavatelů o zaměstnávání pracovníků ze Srbska, rozhodla vláda ČR o rozšíření Režimu ostatní státy o Srbsko. Firmám tak pomůže až 2000 srbských pracovníků ročně...
CELÝ ČLÁNEK
CELÝ ČLÁNEK
JUDr. Jitka Hejduková, ředitelka Sekce zaměstnavatelská Svazu průmyslu a dopravy České republiky (SP ČR)

ZEPTALI JSME SE

 

Duel Jitky Hejdukové a Víta Samka na téma zrušení karenční doby

 
Budou se znovu proplácet první tři dny nemocenské? Vláda i odbory jsou pro. Zástupci firem ostře proti. Počet neschopenek podle nich znovu vzroste. Jak systém nastavit, aby lidi nenutil nemoci přecházet a zároveň eliminoval simulanty? Zeptali jsme se místopředsedy ČMKOS Víta Samka a Jitky Hejdukové, ředitelky Zaměstnavatelské sekce Svazu průmyslu a dopravy ČR...
CELÝ ČLÁNEK

REGIONÁLNÍ INFOSERVIS

 
Zajímáte se o dění v regionech? Regionální infoservis Vám přináší přehled důležitých uplynulých a plánovaných událostí ze všech regionů ČR. Seznamte se se zajímavými událostmi, které se uskutečnily v období duben - srpen 2018 v krajích České republiky. Zároveň bychom Vás rádi pozvali na další akce v regionech, které jsou plánovány v nejbližší době.

STALO SE

 
Své podnikatelské záměry konzultovaly firmy na Veletrhu dotačních příležitostí 6. června 2018 v Karlových Varech. Ten se zaměřil zejména na oblast podnikání a průmyslu a Svaz průmyslu a dopravy ČR byl u toho. 

Svaz průmyslu a dopravy ČR zorganizoval ve věznici Všehrdy ve spolupráci s Generálním ředitelstvím Vězeňské služby ČR workshop k zaměstnávání vězňů a odsouzených osob po výkonu trestu. Zúčastnilo se ho na čtyři desítky zástupců firem a úřadů práce.

ZVEME VÁS

 
7. ročník diskusního setkání o současnosti a budoucnosti českého sklářského a bižuterního průmyslu na téma „Český sklářský průmysl není skanzen“ se uskuteční 9. října 2018 v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

Dovolujeme si Vás pozvat na 5. ročník tradiční "Burzy práce a vzdělávání v Olomouckém kraji". Jednotlivé akce se uskuteční 25. září v Přerově, 2. října v Prostějově, 4. října v Šumperku, 18. října v Jeseníku a 23. října 2018 v Olomouci. 
DALŠÍ UDÁLOSTI
DALŠÍ UDÁLOSTI
 
 
 
 

ZAUJALO NÁS

ANKETA

BENEŠ a LÁT spolupracuje se studenty

Aplikace sociálního dialogu v praxi je téma, které zajímá firmy i jejich zaměstnance napříč odvětvími. Jelikož chceme přiblížit sociální dialog co nejširšímu spektru lidí, rozhodli jsme se za tímto účelem vydat publikaci, která představí 12 zajímavých a různorodých příkladů dobré praxe. Publikace bude vydána jak v elektronické, tak v tištěné podobě.

Jednotlivé příběhy firem budeme pravidelně uveřejňovat na webových stránkách v rubrice Příklady dobré praxe. Jako první Vám představíme firmu BENEŠ a LÁT a.s., která se může pyšnit spoluprací se školami na všech úrovních vzdělávání.

Celý příběh si můžete přečíst ZDE.
Vážení čtenáři,

záleží nám na Vaší spokojenosti a proto se na Vás obracíme s krátkou anketou hodnotící přínos newsletteru Zpravodaj sociálního dialogu.
V průběhu uplynulých tří let jsme Vám touto cestou představili aktuální témata a problémy sociálního dialogu na regionální, odvětvové a národní úrovni. Do budoucna bychom rádi vyšli vstříc Vašim potřebám ve větší míře a poskytovali Vám informace v takové formě a rozsahu, které pro Vás budou nejzajímavější a nejpřínosnější.

Věnujte prosím pár minut Vašeho času k vyplnění stručného hodnotícího dotazníku ZDE.

OTÁZKY A ODPOVĚDI

 

Přítomnost na pracovišti v době pracovní neschopnosti
 

Je možné, aby kolegyně, která je v režimu dlouhodobé pracovní neschopnosti, mimo vycházky tajně chodila na své pracoviště v době, kdy tam nikdo není? Přišlo se na to náhodou. Má na to právo, když je v pracovní neschopnosti?
ODPOVĚĎ
Facebook Twitter
Vydavatel:
Svaz průmyslu a dopravy ČR,
Freyova 948/11, 190 00 Praha 9
Odhlásit odběr zpravodaje můžete ZDE.
Zpravodaj je vydáván v rámci projektu „Propojování národního, odvětvového a regionálního sociálního dialogu v ČR“, který je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu České republiky.
Powered by AcyMailing