Českobudějovický Bosch, který patří do skupiny největšího výrobce komponentů do aut, zvýšil v roce 2015 meziročně obrat o 23 procent na 18,3 miliardy korun. Firma zaměstnává přes 4000 lidí. Mimořádnou prémii dostanou všichni zaměstnanci, kteří pracovali ve firmě celý loňský rok, získají ji také agenturní zaměstnanci.

Prémie za hospodářský výsledek je vyplacena již podruhé, poprvé jsme ji vyplatili loni za dosažené výsledky roku 2015,“ uvedla vedoucí personálního oddělení Barbora Schelová. Loni byla prémie podobně vysoká. Zaměstnanci českobudějovického Bosche dostávají i 13. a 14. plat, který může dosáhnout až 160 procent průměrného měsíčního výdělku. Letos firma výrazně navýšila objem peněz vyplacených v benefitech. „V posledních letech se zaměřujeme i na propojení pracovního a rodinného života. Na konci roku 2016 jsme se s odborovou organizací domluvili na zavedení odměny při narození dítěte,“ dodala Schelová.

Budějovická společnost Robert Bosch vyrábí komponenty do osobních a nově i nákladních aut jako systém DNOX pro vstřikování močoviny do dieselových výfukových plynů, který snižuje emise oxidů dusíku, dále nádržové čerpadlové moduly či plynové pedály. Společnost v následujících třech letech hodlá investovat 2,2 miliardy korun a vytvořit 650 pracovních míst, z toho 500 ve výrobě. Rozšíří výzkumné a testovací centrum, zvětší výrobní kapacitu

Zdroj: www.e-sondy.cz

Sdělte nám svůj názor pod tímto článekm nebo na Facebooku.

-lhe-