Podle zprávy České televize provoz kanceláře zajistí úřady práce z Weidenu, Schwandorfu a Deggendorfu. Shánět budou lidi do hotelnictví, gastronomie, svářeče, obráběče kovů, ale také zdravotníky a pracovníky sociálních služeb pro firmy a instituce z Dolního Bavorska a Horního Falcka. ČT uvedla, že podobná kancelář nefunguje v žádném českém příhraničním regionu. Pokud bude zájem Čechů dostatečný, jezdili by do Plzně i poradci z dalších bavorských okresů.

Kromě nabídky konkrétních pracovních pozic nabízejí Němci podle zjištění ČT také učňům možnost absolvovat jejich školy se stipendii, což se ale nedaří téměř vůbec hlavně kvůli tomu, že se předpokládá perfektní němčina a učňové tam musí bydlet.

Mzda v Bavorsku je minimálně dvojnásobná než v Česku a zaměstnanci tam mají další výhody. Například pokud jeden ze členů rodiny pracuje v Německu, má nárok na přídavky 180 eur (asi 4 500 korun) na jedno dítě, další bonusy jsou podle Kastnerové na domluvě se zaměstnavatelem.

V Německu není stanovená minimální mzda, ale podle zkušeností by měla mít nekvalifikovaná pracovní síla nejméně sedm euro za hodinu, číšník 7,5 až devět euro, kuchař deset až 12 euro a u technických odborníků by to mělo být až 17 euro na hodinu.

-pda-