Z našich klientů se můžou stát schopní administrativní pracovníci, kteří najdou nové zajímavé uplatnění a můžou svou energii věnovat smysluplné a ohodnocené práci,“ uvedla Hana Duchoňová, vedoucí sociální rehabilitace.

Liga vozíčkářů se lidem s postižením věnuje více než dvacet let, zvolení zaměření kurzu na práci s kancelářskou technikou tak nebylo náhodou. „Setkáváme se s lidmi, kteří dříve pracovali manuálně, ale po nemoci nebo úraze už to nebylo možné. Zhodnotili jsme poptávku na pracovním trhu a vytvořili pro ně ucelený program,“ dodává Duchoňová.

Kurz není zdaleka určen pouze pro vozíčkáře. Znevýhodnění na pracovním trhu mohou způsobit i dlouhodobé bolesti zad, těžká cukrovka nebo mozková příhoda. Čtrnáct bezplatných lekcí tak mohou využít i lidé, kteří nemají přiznaný invalidní důchod.

„Stačí, aby člověka omezoval zdravotní stav v některé z oblastí života,“ upozornila sociální pracovnice. Zájemci se mohou hlásit na telefonu 777 010 334 nebo prostřednictvím e-mailu brno@ligavozic.cz.

Domníváte se, že by mělo být podobných příležitostí pro zdravotně postižené víc?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.