Jedná se o úplně opačný trend, než který jsme pozorovali před rokem. To jsme na portálu Spráce.cz zaznamenávali nárůst poptávky po absolventech až o 55 %,“ citovaly Novinky.cz Jana Votrubu, manažera serveru Spráce.cz.

Mezi kraje, kterým by se novopečení držitelé titulu měli vyhnout, jsou Zlínský a Jihočeský, tam o ně stojí nejméně zaměstnavatelů. Naopak dlouhodobě je největší zájem o absolventy v Praze, Středočeském a Jihomoravském kraji.

Z dat pracovního serveru vyplývá, že v současné době existuje výhradně jeden obor, který nabízí celorepublikově dostatek práce i pro absolventy:obchod a prodej. Dalšími silnými obory jsou administrativa a řemeslné profese.

Každoročně roste na serveru Spráce.cz zájem uchazečů o pracovní pozice řemeslníků, asistentek a obchodníků. Pozice s největším problémem umístění kandidátů jsou dlouhodobě pozice technické a v informačních technologiích.

Novinky.cz dále uvedly, že zatímco během prosince mají lidé většinou jiné starosti, než je hledání zaměstnání, v lednu zaznamenává Spráce.cz největší zájem uchazečů o nové zaměstnání.

Proč opadá poptávka po absolventech škol?

Diskutujte pod tímto článkem nebo na Facebooku.