Počet nezaměstnaných byl o 90 osob nižší, než na konci předchozího měsíce,“ uvedl analytik olomouckého Úřadu práce Jaroslav Mikšaník.

Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku je vyšší o 1759 osob, to znamená o čtyři procenta,“ dodal.

Nezaměstnanost se v únoru zvýšila na Přerovsku, kde podíl lidí bez práce vzrostl z lednových 11,3 procenta na 11,4 procenta. Vyšší byl v únoru tento ukazatel také na Prostějovsku. Zatímco v lednu Prostějovsko vykázalo nezaměstnanost 8,7 procenta, tak v únoru 8,9 procenta.

Na Jesenicku se nezaměstnanost v únoru po předchozím prudkém růstu mírně snížila z lednových 14,6 procenta na 14,5 procenta.

O dvě desetiny procentního bodu na 10,7 procenta klesla nezaměstnanost na Šumpersku. Na Olomoucku nezaměstnanost v únoru stagnovala na 9,9 procenta.

V porovnání s ostatními kraji Olomoucký kraj v únoru vykázal třetí nejvyšší nezaměstnanost v zemi. Nejvyšší byla opět v Ústeckém kraji, kde únorový podíl nezaměstnaných na obyvatelstvu činil 11,9 procenta. Za ním se zařadil Moravskoslezský kraj s nezaměstnaností 10,9 procenta.

Svou situaci v rámci Olomouckého kraje i celého Česka chce Jeseník zlepšit nalákáním nového investora. V zóně Za Podjezdem by mohlo najít práci až 1500 lidí.

Co by podle vás snížilo nezaměstnanost v Olomouckém kraji?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.