Nástroj rozvoje průmyslových vztahů a kolektivního vyjednávání v České republice i v rámci EUtitulni-fotka

...tedy zástupci zaměstnavatelů a zaměstnanců (sdružení zaměstnavatelů a odborové organizace) hrají v sociálním a hospodářském procesu významnou roli. Zastupují veškeré zájmy světa práce a pomáhají s řešením širokého spektra vzniklých problémů od nastavení pracovních podmínek až po vzdělávací systém.

Kteří jsou hlavní sociální partneři?
Co vám přináší projektové aktivity sociálních partnerů?
partnerDíky projektům je v provozu nejen portál socialnidialog.cz, ale máte možnost účastnit se stovek seminářů a workshopů či využívat poradenské služby v regionech.
Zjistěte více

Aktuality

Prev Next

NOVELA ZÁKONA O OCHRANĚ OVZDUŠÍ

imgOstatní / 06.06.2023

Navrhovaná novela zákona o ochraně ovzduší je předkládána primárně na základě aktualizaci Národního programu snižov...

Více zde

Senátem prošel zákon o ochraně whistleblowerů, bude se týkat tisíců firem

imgOstatní / 05.06.2023

Zákon o ochraně oznamovatelů, který společnostem s více než padesáti zaměstnanci ukládá povinnost mít zprovozněný s...

Více zde

S benefity se lidé častěji věnují prospěšným aktivitám

imgTrh práce / 02.06.2023

Lidé, kteří dostávají od zaměstnavatelů volnočasové benefity, se 2,5x častěji věnují aktivitám ve prospěch svého zd...

Více zde

V inkluzivitě chceme inspirovat ostatní zaměstnavatele, říká personální šéf Lega

imgTrh práce / 30.05.2023

Společnost Lego Production se opět probojovala do desítky nejlepších zaměstnavatelů v žebříčku Randstad Employer Br...

Více zde

Komentář ke konci zápisu rodných čísel do OP

imgOstatní / 29.05.2023

Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš dnes představil plány na utlumení využívání rodných čísel a konec jejich zápi...

Více zde

On-line poradna

Nevíte si rady s nějakým pracovně-právním problémem?

Potřebujete poradit, jak čelit potížím v práci, nebo řešíte nějaké nedorozumnění mezi zaměstnanci a zaměstnavatelem?

Položit dotaz  

Odpovědi na dotazy

On-line poradna

Nevíte si rady s nějakým pracovně-právním problémem?

Potřebujete poradit, jak čelit potížím v práci, nebo řešíte nějaké nedorozumnění mezi zaměstnanci a zaměstnavatelem?

Položit dotaz  Odpovědi na dotazy

Kalendář akcí

Od
Do
analýzyZpravodaj

Sledujte nás

facebook   twitter

Regionální zastoupení Liberec uspořádalo s Generálním ředitelstvím Úřadu práce ČR a Krajskou pobočkou Úřadu práce v Liberci webinář pro zaměstnavatele ke zjednodušeným podmínkám čerpání zbývajících finančních prostředků na školení zaměstnanců v rámci projektu ÚP ČR „Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců II (POVEZ II).

Cílem bylo shrnutí změn, ke kterým došlo od 19.4.2023. Jedná se například o prodloužení termínu realizace vzdělávacích aktivit do 31. 10. 2023, při využití interního lektora je zvýšena maximální výše příspěvku na 320 Kč/1 hod. (včetně zákonných odvodů za sociální a zdravotní pojištění).

Účastníci se dozvěděli o rozšířených možnostech k dokládání prokazování praxe o životopis a čestné prohlášení pro interního lektora. Mezi výhody vzdělávání interním lektorem je realizace zkušeným zaměstnancem, zaměření výhradně na potřeby zaměstnavatele, přizpůsobení školení potřebám firmy. Čas školení lze naplánovat dle vlastních potřeb.

Při využití externího dodavatele vzdělávání je zrušena podmínka prokazování odbornosti/praxe v rozsahu 2 roky. Při odborné jazykové výuce – u rodilého mluvčího je automaticky předpokládána úroveň C2, prokazuje se, např. cestovním pasem, zemí původu a státní příslušností. Měkké dovednosti lze vzdělávat do výše 100% rozsahu, tzn. celé vzdělávání může být zaměřeno na měkké dovednosti.

Při elektronické formě vzdělávání - alespoň 20 hodin podpory musí být realizováno prezenční formou (PREZENČNÍ forma). Za prezenční formu podpory lze považovat i aktivity realizované distanční formou, musí však být splněna realizace vzdělávací aktivity elektronickou formou prostřednictvím počítačů a počítačových sítí s využitím systému videokonferenčního přenosu, který umožní okamžitou vizuální a akustickou interakci lektora, tj. probíhá v reálném čase (SYNCHRONNÍ forma). Aktivita realizovaná elektronickou formou musí probíhat v prostředí softwarového nástroje, který umožní vytvoření audiozáznamu o průběhu aktivity a vytvoření seznamu podpořených osob, které se aktivity zúčastnily. Po splnění rozsahu 20 hodin prezenční formou (PREZENČNÍ/SYNCHRONNÍ), je možné realizovat elektronické vzdělávání jakoukoli distanční formou vzdělávání pomocí počítačů a počítačových sítí, bez okamžité přímé interakce lektora, např. e-learning v LMS (ASYNCHRONNÍ forma).

Pro bližší informace v okrese Liberec kontaktujte následující odborné pracovníky projektu:

Bc. Mirka Rec Jelínková, Tel.: 950 132 580, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Marcela Janatová, Tel.: 950 132 559, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Bc. Markéta Vacková, Tel.: 950 132 454, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zdroj: www.spcr.cz