Nástroj rozvoje průmyslových vztahů a kolektivního vyjednávání v České republice i v rámci EUtitulni-fotka

...tedy zástupci zaměstnavatelů a zaměstnanců (sdružení zaměstnavatelů a odborové organizace) hrají v sociálním a hospodářském procesu významnou roli. Zastupují veškeré zájmy světa práce a pomáhají s řešením širokého spektra vzniklých problémů od nastavení pracovních podmínek až po vzdělávací systém.

Kteří jsou hlavní sociální partneři?
Co vám přináší projektové aktivity sociálních partnerů?
partnerDíky projektům je v provozu nejen portál socialnidialog.cz, ale máte možnost účastnit se stovek seminářů a workshopů či využívat poradenské služby v regionech.
Zjistěte více

Aktuality

Prev Next

Lidé i přes výpadky systému požádali o příspěvek 5000 korun pro statisíce dětí

imgOstatní / 16.08.2022

Lidé už požádali o jednorázový příspěvek 5000 korun asi pro 211 tisíc dětí. Uvedl to ráno na tw...

Více zde

Firmy tlačí lidi zpět do práce, home office jich má jen 28 procent

imgTrh práce / 15.08.2022

Počet lidí na home office se v Česku s ústupem pandemie rychle snižuje. Meziročně podíl pracujících z domu poklesl ...

Více zde

Chatbot AMSP ČR bude nově podnikatelům radit s dotacemi

imgOstatní / 08.08.2022

Získat komplexní přehled o možnostech získání dotací je od začátku srpna možné díky Asociaci malých a středních pod...

Více zde

Pandemie radikálně změnila trh práce. Firmy se musely přizpůsobit

imgTrh práce / 29.07.2022

Současný trh práce se příliš nepodobá situaci před pandemií covid-19. Firmy se dnes potýkají se zcela jinými výzvam...

Více zde

On-line poradna

Nevíte si rady s nějakým pracovně-právním problémem?

Potřebujete poradit, jak čelit potížím v práci, nebo řešíte nějaké nedorozumnění mezi zaměstnanci a zaměstnavatelem?

Položit dotaz  

Odpovědi na dotazy

On-line poradna

Nevíte si rady s nějakým pracovně-právním problémem?

Potřebujete poradit, jak čelit potížím v práci, nebo řešíte nějaké nedorozumnění mezi zaměstnanci a zaměstnavatelem?

Položit dotaz  Odpovědi na dotazy

Kalendář akcí

Od
Do

Nejbližší akce

Žádné události k zobrazení
analýzyZpravodaj

Sledujte nás

facebook   twitter

Vzhledem k situaci, která v sobě kombinuje dlouhodobou proměnu regionu a současnou Covid krizi vyvstala v Moravskoslezském kraji potřeba poněkud rozšířit paletu nástrojů, které slouží firmám a jejich personálním oddělením.

Z iniciativy viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy ČR Jana Rafaje připravil Moravskoslezský pakt zaměstnanosti projekt „Moje místo v MSK“, který by měl sloužit k nabízení či hledání volných lidských kapacit pro firmy v regionu. V rámci projektu se spouští online aplikace pro firmy (Chytrý matching), jejímž cílem je párování volných lidských kapacit firem a poptávky ze strany ostatních firem. Takto mohou firmy usnadnit zaměstnancům přechod do nového zaměstnání, a to již v průběhu výpovědní lhůty před registrací na Úřadu práce.

Pro zaměstnance, kteří musí řešit změnu svého uplatnění, se v rámci projektu nabízí profesní poradenství, které jim pomůže zorientovat se v jejich schopnostech, dovednostech a vlastnostech, odhalit, jakým se vydat profesním směrem a jak rychle vkročit na trh práce tak, aby se jejich představa o vhodném zaměstnání stala realitou.

“Projekt Moje místo v MSK reaguje na důsledky pandemie COVID-19 a na změny hospodářství”, sdělil hejtman MSK Ivo Vondrák, který dodal, že je “přesvědčen, že zapojení do projektu, který vznikl z prostředků MSK, pomůže nejen jednotlivým firmám, ale přispěje k celkovému zlepšení situace na trhu práce v našem kraji a ještě vice prohloubí spolupráci mezi veřejným a soukromým sektorem”.

Další užitečný projekt pro regionální trh práce vznikl na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava, kde se aktuálně rozvíjí řada aktivit, které mají zefektivnit komunikaci mezi univerzitou a zaměstnavateli. Jedním z nich je nově spuštěný k+ portal. “Od k+ portálu si slibujeme, zvýšení a zefektivnění spolupráce mezi univerzitou a zaměstnavateli. Je určen pro naše studenty a absolventy do 3 let od ukončení studia. Zaměstnavatelé budou moci na jednom místě prostřednictvím portálu nabízet pracovní příležitosti, trainee programy a odborné stáže, témata bakalářských či diplomových prací, odborné brigády nebo zakázky pro freelancery. Zároveň si budou moci vybírat a filtrovat z řad našich studentů a čerstvých absolventů své potenciální nové zaměstnance dle přesně zadaných parametrů. Díky k+ portálu budou moci systematicky prezentovat svou značku na naší univerzitě.”, řekl Svazu projektový manažer univerzity David Hibler.

Autor: Petr Holica