Sociální dialog

140 seminářů, 59 kulatých stolů a 6000 klientů poradenství

Zpravodajství
Zpravodajství
Sdílet článek:

140 seminářů, 59 kulatých stolů a 6000 klientů poradenství

 

REGIONY
V CENTRU
DĚNÍ
Elektronický bulletin na podporu sociálního
dialogu na regionální úrovni


č. 1říjen 2013

Vážení čtenáři,

dostáváte první číslo bulletinu REGIONY V CENTRU DĚNÍ, jež nese stejný název jako projekt, který společně realizují Českomoravská konfederace odborových svazů a Svaz průmyslu a dopravy ČR. Našim společným cílem je podpora a rozvoj sociálního dialogu na regionální úrovni pomocí vzdělávání, setkávání u kulatých stolů nebo poskytováním poradenských služeb jak zaměstnancům, tak i zaměstnavatelům.

V bulletinu vám chceme přinášet příběhy lidí, kteří jsou úspěšní ve svém podnikání nebo na poli hájení zájmů zaměstnanců či vás upozorňovat na zajímavě akce z „dílny“ projektu i jiných pořadatelů. Věříme, že oceníte i naši pracovně-právní poradnu.

Zajímavé čtení vám přeje realizační tým projektu

PŘEDSTAVUJEME...

Co se skrývá za projektem Regiony v centru dění?

Rozvoj sociálního dialogu a činnosti krajských tripartit, poradenství a vzdělávání představují klíčové aktivity projektu Regiony v centru dění. Konkrétně to znamená 140 seminářů, 59 kulatých stolů či 6000 klientů poradenských služeb. tri teckyVíce...

  PŘÍBĚH...

Z garáže k vědecko-výzkumnému centru

Příběh těchto dvou pánů je úžasný v tom, že z garážových počátků se jim podařilo vytvořit společnost, která je dnes světovou špičkou v oboru přípravy PVD povlaků pro různé průmyslové aplikace a která využívá vlastní patentované technologie z obou hlavních průmyslově využívaných technologií – odpařování pomocí nízkonapěťového oblouku a magnetronové naprašování. Více...

DOBRÁ RADA...

Výběr budoucích zaměstnanců a dotaz na exekuce

Jelikož máme špatné zkušenosti se zaměstnanci, kteří mají exekuce (dochází ke krácení tržeb nebo jejich odvodů řetězením), a proto bychom rádi do osobního dotazníku před nástupem zařadili otázku, zda mají exekuci a v jaké výši. Je to možné?

Špatná zkušenost zaměstnavatele s osobami, které mají exekuce, nemůže být důvodem k zařazení takové otázky do osobního dotazníku.

Proč není možné požadovat takovýto údaj?
Více...

  BUĎTE V OBRAZE...

Řešení sporů mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem

Publikace vás postupně provede prevencí a řešením možných sporů při uzavírání a rozvazování pracovního poměru, při odměňování a neakceptovatelném chování na pracovišti, jako je např. psychologický nátlak či šikana.Více...

NAJDETE NÁS...
Regionální zastoupení SP ČR
Regionální poradenská centra ČMKOS
Portál www.socialnidialog.cz
Loga_ESF_EU_OPLZZ Elektronický bulletin je spolufinancován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

 

Kategorie

Další články

Poradna

Nevíte si rady s nějakým
pracovně-právním
problémem?