23. srpen 2019
/  Kategorie: Ostatní

O více než šestnáct stovek, tedy ze 13 350 na 15 tisíc hrubého měsíčně, by se podle návrhu odborů měla od ledna 2020 zvýšit minimální mzda. Deníku to řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.

„Česká minimální mzda patří v zemích Evropské unie, ve kterých je...

20. srpen 2019
/  Kategorie: Ostatní

Průmysl 4.0 je často nazýván čtvrtou průmyslovou revolucí. Z hlediska technického a technologického jde spíše o evoluci. Svaz průmyslu nyní zjišťuje, jak jsou firmy v ČR se zaváděním prvků Průmyslu 4.0 daleko. Zúčastněte se průzkumu na adrese: 

19. srpen 2019
/  Kategorie: Ostatní

Sedm z deseti firem napříč obory a velikostmi souhlasí se zavedením stravenkového paušálu, tedy alternativy, podle níž by zaměstnancům místo papírových stravenek byly vypláceny rovnou peníze. Slibují si do toho hlavně snížení administrativy, která je s papírovými stravenkami dnes spojená. Zároveň...

12. srpen 2019
/  Kategorie: Ostatní

Ministerstvo financí chce nabídnout firmám a zaměstnancům možnost takzvaného „stravenkového paušálu“. Lidé by tak mohli dostávat od zaměstnavatele jako benefit nikoliv stravenky, ale rovnou peníze.

Ministerstvo pracuje na novele zákona o daních z příjmů, která umožní používat daňové zvýhodnění...

8. srpen 2019
/  Kategorie: Ostatní

Ministryně financí chce přijít s revolučním návrhem: firmám nabídnout vedle papírových a elektronických stravenek možnost využít i stravenkový paušál. Zaměstnanci by o nic nepřišli, místo stravenek by dostávali na účet rovnou peníze.

„Zaměstnavatelé by příspěvek mohli posílat zaměstnancům formou...

8. srpen 2019
/  Kategorie: Ostatní

Červnové výsledky poprvé ukazují viditelnější pokles průmyslové produkce v letošním roce. Po vyloučení sezónnosti došlo v červnu k meziměsíčnímu poklesu o 2,8 %, meziročně došlo k 3,8% poklesu.

Z výsledků průmyslu za jeden měsíc nemůžeme odvodit zásadní trend vývoje, přesto ale červnový vývoj...

6. srpen 2019
/  Kategorie: Ostatní

Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) uplatnil připomínky, které se týkají návrhu českého zákona o dani z vybraných digitálních služeb. Tématu se věnujeme dlouhodobě a snažíme se k problému přistupovat konstruktivně. Proto upozorňujeme na praktické či daňové aspekty, které je třeba řádně...

31. červenec 2019
/  Kategorie: Ostatní

Podle nedávného vyjádření Evropské Komise musí Česko do roku 2030 navýšit podíl obnovitelných zdrojů energie (OZE) do roku 2030 minimálně na 23 %. Česko doposud počítalo pouze s nárůstem 20,8 %.

Svaz průmyslu a dopravy upozorňuje, že je třeba postupovat v případě povinného navyšování podílu...